זנזיבר – תבלין לחיים

אחד הכינויים לו זכה האי במהלך השנים הוא אי התבלינים. אם תהיתם אי פעם כיצד גדלים תבלינים ואיזה תהליכים הם עוברים עד הגיעם אלינו למטבח, סיור התבלינים המפורסם נועד עבורכם. זעפרן, מוסקט וציפורן הם רק דוגמא קטנה למבחר המגוון והייחודי שיש לאי להציע.

במהלך הסיור מבקרים בחוות הייצור של התבלינים והריח שנישא באוויר מעלה תחושה משכרת וגעגוע לטעמים של ימים עברו. מומלץ לרכוש במקום תבלינים שעם טריותם, טעמם ומחיריהם הזולים קשה יהיה לאלה שבבית להתמודד. מרבית סיורי התבלינים מסתיימים בארוחת צהריים אותנטית, שהפכה עם השנים עבור רבים תירוץ לצאת לסיור.

יער ג’וזאני

חרף העובדה שזנזיבר איננה מתאפיינת בטבע פראי מלא בחיות בר חופשיות, אם אתם מתעניינים בחיי טבע ומעוניינים לראות קצת יותר מרצועות חוף לבנות, המסלול הזה יהווה עבורכם חוויה חלומית.
יער ג’וזאני, הממוקם בחלקו הדרומי של מרכז האי, מעניק מבט ייחודי לחיים הפראיים שהתנהלו באי טרם הגיע האדם ויחד איתו גם הכבישים, הבתים והרעש, אשר שינו את פני האי והכחידו כמעט לגמרי את יערות הפרא שבעבר שלטו בו.

היער אמנם איננו עצום מימדים – כפי שהייתם מצפים מיער אפריקאי להיות – אך הוא שופע במגוון רחב של חיות בר צבעוניות ומעניק טעימה מן הטבע האפריקאי המפורסם. מלבד חזירי בר וציפורים ססגוניות, ניתן למצוא ביער את קופי הקולובוס האדומים – זן אנדמי (ייחודי) לזנזיבר. הקופים, שהורגלו כבר בביקוריהם התכופים של בני האדם, מתקרבים בהמוניהם עד למרחק נגיעה ובכך מעניקים למבקר חווית טבע יוצאת דופן.
חשוב לציין שהסיור ביער מתבצע בליווי מדריכים מקצועיים ובשעות היום בלבד. השמועה מספרת שהסיבה לכך היא נמרים זנזיברים שנוהגים לפקוד את המקום בשעות החשיכה.
קצרה היריעה מלפרט את כל האטרקציות הגלומות בזנזיבר, ביניהן: הפלגה ושחייה עם דולפינים, ביקור באי הכלא, הפלגה בת יום בין האיים הרבים, פסטיבלים שונים וכמובן, הדבר האמיתי עליו לא נוכל לפסוח – חופי זנזיבר.