מלונות בחו"ל

מלונות בחו"ל הם המקום שמספק שירות של לינה ושהייה לאנשים שנמצאים מחוץ לביתם. יש תיירים שמגיעים לבתי מלון במהלך נסיעת העסקים שלהם, ויש כאלו שמגיעים לבתי מלון במהלך החופשה שלהם.
היום ניתן למצוא בתי מלון ברחבי העולם כולו באזורי תיירות אטרקטיביים  שמהווים מקור משיכה לתיירים רבים.
בתי מלון התפתחו גם בישראל במהלך השנים והיום יש באץ עשרות בתי מלון מסוגים שונים המיועדים לקהלי יעד שונים ,רוב בתי המלון בישראל מאוגדים  בהתאחדות המלונות בישראל.

מה מציעים מלונות בחו"ל

בתי מלון מציעים היום לאורחיהם סוגים שונים של חדרים יש חדר שהוא חדר המיועד לאנשי עסקים והוא מאובזר בהתאם לצרכיו , יש חדרים המיועדים למשפחות, יש חדרים המיועדים לזוגות, ויש כמובן את הסוויטות המפוארות, המרווחות והמעוצבות בטוב טעם .  בעזרת מגוון החדרים הזה  יכולים בתי מלון להתאים עצמם לקהלי יעד שונים.

בתי מלון  משמשים היום לא רק כמקום לינה , עם ההתפתחות של תרבות התיירות התפתחו  שירותים שונים ואטרקציות שונות  שנועדו להפוך את השהיה בבתי המלון לשהייה חויתית נעימה ומפנקת.. יש בתי מלון  המיועדים בעיקר לאנשי עסקים והם מספקים שירותים מתאימים כמו  מקרר בחדר ,כספות,  חיבור לאינטרנט,  חדר כושר, שירותי כביסת בגדים,חדרי ישיבות,שירותי משרד ,  ארוחות ועוד. ויש בתי מלון  המיועדים לאנשים הנמצאים בנופש והם מספקים מגוון רחב של שירותים החל  מבריכה, טיפולי ספא, סאונה, ג'קוזי, הופעות בידוריות, חדר משחקים לילדים, טיולים מודרכים, ועוד.
חשוב לציין שכל בית מלון יכול לבחור אילו שירותים הוא מעניק לאורחיו ללא תשלום ואילו שירותים הוא דורש עבורם תשלום נוסף.

נהוג לדרג את בתי המלון בהתאם לרמת השירותים שבו, ככל שמלון מספק שירותים ברמה גבוהה יותר כך הוא  יקבל  דירוג גבוה יותר וביחס ישר לכך  התשלום עבור השהות במלון יהיה גבוה יותר.

סוגי מלונות בחו"ל

המושג בתי מלון אינו מהווה מקשה אחת יש היום סוגים שונים של בתי מלון שכל אחד מהם יש לו מאפיינים אחרים.

בתי מלון  לאנשי עסקים
אלו בתי מלון המיועדים לשרת את קהל היעד של אנשי עסקים הנמצאים בנסיעות עסקים. כך ניתן למצוא היום בר"ג את מלון סיטי טאואר  הנמצא בקרבת הבורסה  ומייעד את עצמו לקהל היעד של אנשי  עסקים המגיעים למתחם הבורסה.

בית מלון המתפקד כבית דירות
בשנים האחרונות יש התפתחות מואצת של  בתי מלון המתפקדים כבתי דירות , בתי מלון אלו כוללים בתוכם דירות מרווחות ומאובזרות  המתאימות גם לנופש של משפחות וגם לשהות של אנשי עסקים.

בתי מלון בוטיק
מלונות בוטיק הם הצעקה האחרונה בתחום התיירות והמלונאות,  בתי מלון בוטיק הם בתי מלון אינטימיים וקטנים המייעדים עצמם לא למשפחות אלא בעיקר לזוגות,  מלונות בוטיק הם מלונות שיש להם ייחוד כלשהו או שהם פועלים ע"פ קונספט כלשהו והם מעניקים לאורחיהם ערך מוסף כלשהו שלא ניתן היה לקבל אותו בבית מלון רגיל.  

מלונות אקולוגיים
מלונות אקולוגיים הם  סוג חדש של מלונות שהתפתח יחד עם התפתחות הטרנד הירוק ברחבי העולם כולו, כשם שיש היום רכבים אקולוגיים, רהיטים אקולוגיים, בתים אקולוגיים כך ניתן למצוא היום מלונות אקולוגיים שפועלים ע"פ עקרונות של שמירה על איכות הסביבה ומניעת פגיעה כלשהי בסביבה ובציבור שנמצא בה.  בתי מלון אקולוגיים  יהיה בהם  בד"כ מערכות מיחזור, שימוש בחומרים מתכלים, מערכות לחסכון באנרגיה ועוד.

נגישות