טנזניה

טנזניה היא רפובליקה המאוחדת ונמצאת בחלק המזרחי של אפריקה. אוכלוסייה טנזניה מוערכת לכ- 52 מיליון תושבים. התפלגות המוצא היא כ- 99% ילידי אפריקה ועוד כ- 1% של אסיאתים, אירופאים וערבים דת: 45% נוצרים, 35% מוסלמים ועוד כ- 20% עם אמונות מקומיות למיניהן. השפה השולטת בטנזניה היא סוואהילית, והאנגלית מוכרת אף היא בעיקר לצורכי מסחר ומנהל בקרב האוכלוסייה המשכילה.

מזג האוויר של טנזניה: משתנה מטרופי באזור החופים למתון יותר באזור הרמה. עונת התיירות היא בינואר-פברואר, כשמזג האוויר הוא חם ויבש אך עדיין נעים. הלבוש המומלץ: הטמפרטורה הממוצעת בספארי של טנזניה היא בערך25 מעלות ביום ו-16 מעלות בלילה, בזנזיבר הטמפרטורות גבוהות יותר ומגיעות לממוצע של 29 מעלות ביום וכ- 20 בלילה.
בטיול לטנזניה מומלץ לקחת: מעיל דק שהוא נחוץ אם יתחיל הגשם הטרופי, סוודר בגלל שבבוקר בשמורות הטבע או בתצפיות ערב קר יחסית. מכנסיים קצרות וחולצות T-Shirt טובים מאוד לשעות החמות של היום, ולתנאים המאובקים בשמורות. חשוב להיות מצוידים בכובע נגד השמש לשעות היום.
בנוסף יש לזכור על כמה דברים מיוחדים של טנזניה: אתרים מסויימים כמו רמות נגורונגורו, הרי מרו, קילימנג'רו אודזונגווה ושאר רכסי ההרים שמטיילים בהם הנם מקומות קרים ויש לדאוג ללבוש חמים במיוחד.

תחבורה: הנסיע המתאימה ביותר של  טנזניה היא בכלי רכב בעלי הנעה כפולה (4X 4). חלק הגדול של הנסיעות בטנזניה הן על דרכי עפר במצב תחזוקה לא הכי טוב, אבל לא צריך לשכוח שזאת טנזניה, אפריקה, והספארי.

חיסונים: כדאי לברר ולהתעדכן, במלר"מ טל' 03-6973498
רפואה של טנזניה: כמו בכל מקום כז תרופות כדאי להביא מן הארץ !!! לקחת חומר נגד יתושים לגבי חיסונים מומלץ להתייעץ עם רופא מי שתייה: ברוב המקומות לינה תמצאו תרמוס עם מים מטוהרים שישמשו אתכם לשתיה ולצחצוח שיניים. חשוב לדעת שמי לא טובים לשתייה !!! נמומלץ לקנות מים מינרליים במהלך טיול ספארי בטנזניה יסופקו לכם בקבוקי מים מינרליים ברכבי הספארי !

כסף: שער השילינג של טנזניה משתנה כל הזמן אבל שווה בערך 1$ =950 שילינג.
החלפת כספים – כדאי להחליף בשדה התעופה סכום של כ – 100 $ לאדם (למרות שברך כלל יקר יותר כאן לא שווה להתחיל לחפש חלפני כסף). סכום זה יספיק לטיול בטנזניה של כשבוע ואת העודף יהיה ניתן להמיר בחזרה בהפרש שער לא משמעותי. החלפת כסף במלונות ולודג'ים כרוכה בהפרש שער משמעותי.

נגישות