מרוקו

מרוקו, ממלכה אשר כידוע שוכנת בצפון מערב יבשת אפריקה, היא ללא ספק אחד ממקומות התיירות היותר פופולאריים בשנים האחרונות.
העובדה שמדובר בממלכה אשר משלבת בתוכה המון אלמנטים מן המזרח לצד לא מעט אלמנטים מהמערב, הפכה טיולים למרוקו לכאלו אשר ביכולתם להתאים לקהלי יעד שונים ומגוונים: החל ממבוגרים ילידי הממלכה- אשר מעוניינים לבקר בארץ מולדתם, דרך ילדיהם- אשר חפצים בלהכיר את שורשיהם, ועד לזוגות בירח דבש, למשפחות עם ילדים ואפילו לתרמילאים הרפתקניים שרוצים להכיר תרבויות שונות מאלו המערביות.

טווחי מחירים ותנאי הטיול המאורגן למרוקו

טיולים למרוקו אינם טיולים זולים כלל, במיוחד בשנים האחרונות, בהם כאמור הפכה הממלכה לידועה בייחודיותה ובאתריה האקזוטיים. עלותם של טיולים למרוקו נעה לרוב בין 1500 דולר ל 1800 דולר.
טיולים למרוקו כוללים, בתנאי שהם נעשים בצורה מאורגנת ודרך סוכנות נסיעות ותיקה ומהימנה, טיסות הלוך ושוב, בתי מלון ברמת אירוח גבוהה ועל בסיס חצי פנסיון (ברוב המקרים), נסיעות באוטובוסים ממוזגים ומפוארים בין יעד ליעד- דבר חשוב במיוחד, שכן טיולים במרוקו כוללים ביקורים בשלל אתריה המשמעותיים והמרתקים, כרטיסי כניסה לשלל אתרים אשר גובים תשלום מתיירים (עלות הכרטיסים במסגרת טיולים מאורגנים זולה יותר באופן משמעותי), מזון כשר- על פי הצורך וכמובן מדריך מקצועי הדובר את שפת המבקרים ומתגורר במרוקו – דבר המבטיח הכרה עם המקומות המעניינים הפחות מוכרים לתיירים.
טיולים למרוקו עשויים לכלול גם שלל אטרקציות בעלות ערך מוסף למטייל, כמו טיולי ג'יפים במדבר סהרה, כרטיסים למופעים נחשבים הנערכים במרוקו- כמו מופע פנטזיה המציג במרקש וכדומה.
דברים שאינם נכללים במסגרת טיולים למרוקו הנערכים במסגרת טיול מאורגן: חריגות מטען, ביטוח נסיעות וכמובן רכישות שונות ואישיות במהלך הטיול.

למה לבחור דווקא טיול למרוקו

"מן הבתים הלבנים הבנויים באמנות חזותית בקזבלנקה אל בלט נמל טנג'ר, מהקסבות שברבאט אל הכחול האינסופי של סמטאות שפשאוון, מחולות מרזוגה אל מלונות הפאר שבפס, מהרובע היהודי שבאיסווירה אל תבליני מרקש, מהחומות השקטים של טרודנט אל מרגלות הגבעות התלולות של ווארזאזאט…"
במילים אלו נפתחות דלתות מרוקו אל תחילתו של מסע הרפתקאות בארץ קסומה זו..
גובלת ב 3500 ק"מ של קו חוף, ונחצית על ידי ארבעה רכסי הרים: מרוקו מתאפיינת במגוון מדהים של נופים בין האוקיינוס האטלנטי לבין האטלס, ובין הרי הריף לים התיכון. יעד תיירותי מובהק, מרוקו בעלת יתרונות טבעיים והיסטוריים משמעותיים מאוד.
ארץ של ניגודים אשר אינה משאירה אף אדם אדיש. ריח מזרחי מתקתק מרחף בארץ ומשלב מסורת ומודרניות. שלא לדבר על המורשת התרבותית העשירה והמגוונת כאחד.

מה יש לקחת בחשבון כאשר סוגרים טיול מאורגן למרוקו?

טרם סגירת טיול מאורגן למרוקו מול חברת נסיעות, יש לשים לב לדברים הבאים:
1. מסלול הטיול – האם מדובר בטיול אשר מאפשר לכם היכרות עם כל ממלכת מרוקו, או שמא מדובר בטיול המתרכז בערים הגדולות בלבד או באזור מסוים בלבד (צפון מרוקו, למשל)? טיולים למרוקו מהסוג האחרון אותו מניתי- אינם מומלצים ועשויים להוביל לתחושת מיצוי כבר בימים הראשונים לטיול.
2. מיהו המדריך הנבחר להוביל את מסעכם? האם מדובר במדריך מנוסה אשר מכיר את מרוקו על שלל צדדיה, או שמא מדובר במדריך אשר למד את ספר התיירות המרוקאי ופועל על פיו בלבד? מדריך אשר ייתן לטיולכם תחושה של ערך מוסף, הוא מדריך אשר יכיר לכם גם את הצדדים הפחות תיירותיים של מרוקו.
3. אם הנכם שומרי כשרות, וודאו מול הסוכנות כי היא מציעה לכם סעודות כשרות במסגרת הטיול. ישנן סוכנויות נסיעות אשר מקפידות על כך, וישנן סוכנויות אשר נושא הכשרות הוא אינו בראש מעייניהן.

טיולים למרוקו – מאורגנים או עצמאיים?

לרוב, טיולים למרוקו נעשים בצורה מאורגנת, וזאת מכיוון שמדובר במדינה גדולה מאוד אשר על מנת לטייל בה ולהכיר את שלל מקומותיה המעניינים הן מבחינה תרבותית והן מבחינה היסטורית, קיים צורך בהבנת המפה הגיאוגרפית של מרוקו, כמו גם הבנת ההיסטוריה והתרבות המקומית- תכונות שניתן למצוא בקלות רבה יותר בקרב מדריכי טיולים מקצועיים המתמחים בממלכת מרוקו.
הטיולים המאורגנים למרוקו אשר נערכים בקבוצות לרוב נמשכים בין 12-17 ימים, ומאפשרים, על אף הזמן המוגבל, הכרת המדינה וביקורים רוב המקומות המשמעותיים הקיימים בה, כמו למשל מדבר סהרה ו 'איית בן חאדו'- קסבה ועוד.
יתרון חשוב שקיים ב טיולים למרוקו אשר נערכים על ידי מדריך, הוא מתן אפשרות , בעיקר לנו היהודים, לשמירה על כשרות- שכן לבדנו אנו עלולים להיתקל בחוסר וודאות בנושא זה.

נגישות