טורקיה

מדריך טורקיה פורש בפניכם את יעד הנופש המוביל של התייר הישראלי. מאות אלפי ישראלים פוקדים את טורקיה מדי שנה. טורקיה מספקת לאורחיה את חופשות "הכל כלול" האולטימטיביות, מלונות פאר, קלאבים מרהיבים, חופים אינסופיים, מסעדות, בארים והכל בסטנדרט אירופאי מהשורה הראשונה! תמצאו באתר מידע רב ומקיף אודות טורקיה וערי הנופש שלה.

מזג אויר בטורקיה
חופיה האגאיים והים תיכוניים של טורקיה, גשומים במתינות בחורף ויבשים בעונת הקיץ. באיזור העיר איסטנבול, שוררת בקיץ טמפרטורה ממוצעת של כ 28-30 מעלות צלזיוס. החורף יחסית קר, אך לרב תימצא הטמפרטורה מעל קו ה0 מעלות, עם סבירות נמוכה לימים מושלגים.

גאוגרפיה
1700ק"מ מפרידים בין גבולה המערבי של המדינה עם בולגריה, לבין גבולה המזרחי עם הארמנים. ועוד כ1000ק"מ מגבולה הצפוני שבים השחור, לגבולה הדרומי שלחופיי ים התיכון. המדינה נושקת לאירופה בגבולה עם בולגריה ומנקודה צפון מערבית זו, גובלת (עם כיוון השעון) עם יוון, ג'אורג'יה, ארמניה, אזרביג'אן, אירן, עירק וסוריה. הקרקע ברובה הררית, משופעת בנהרות ים תיכוניים, שלצידם עמקים עשירים בחקלאות. רצועת החוף של טורקיה מגיעה לאורך של כ8400 ק"מ.

מעבר גבול
רשימה ארוכה של ארצות ובינהן ישראל, אינן זקוקות לויזה בכדי להכנס למדינה. אם אינך נמנה בין מדינות אלו, במידה ותואשר לך אשרת כניסה, יהיה תוקפה לשלושה חודשים.
תחבורה בטורקיה
ישנן מספר רב של אפשריות הגעה אל טורקיה ומחוצה לה, טיסות לטורקיה , מעבורות דרך הים, ודרך והיבשה.
מלבד אתרי ההזמנות הגדולים בעולם, מבדיקות חוזרות שעשינו מצאנו כי את הטיסות הזולות ביותר לאיסטנבול ניתן לרכוש באתר topfly המוכר טיסות סדירות במחירים מוזלים.

שדות תעופה בינלאומיים ממוקמים באיסטנבול, אנקרה, איזמיר ובמספר נקודות נופש לחופי ים התיכון. מספר היעדים לאירופה ולמזרח התיכון, אליהם מגיעה חברת התעופה המקומית, הוא עצום, למעלה מ3000 יעדים! מערכת קווי אוטובוסים ענפה, מקשרת את המדינה עם שאר מדינות אירופה, כאשר בולגריה, רומניה, וגרמניה, הן רק חלק מהן. קו מעבורות מופעל מסוף מרץ ועד אוקטובר, מקסמה לאנקונה וברינדיסי. לאיי יוון ניתן להגיע מטורקיה, בקווי מעבורות פרטיים.

בירה: אנקרה
אוכלוסייה: 65.5 מיליון נפש
שטח: 779,452 קמ"ר
איזור זמן: GMT+2
דת: טורקים 85% / כורדים 12% / 4% אחרים מטבע: לירה טורקית

נגישות