אתיופיה

הישראלי, אוהב הטיולים, מחפש כל הזמן יעדים חדשים. מאז עלתה מרבית מקהילת יהודי אתיופיה לארץ במבצעי משה ושלמה הפכה אתיופיה ליעד מסקרן לרבים מבין אוהבי האתגרים והמסעות השונים.
חברת התיירות בארץ מצאו פוטנציאל לרווחים בארגון טיולים מאורגנים לאתיופיה. טיולים אלו אינם מאויישים על ידי ילידי אתיופיה. רוב קהילת יהודי אתיופיה אינם יכולים להרשות לעצמם להגיע בטיולים מאורגנים לאתיופיה ומי שכבר מגיע עושה זאת במסגרת טיול שורשים או חיפוש קרובים.

האנשים המצטרפים לטיולים מאורגנים לאתיופיה הם אותם אנשים שמטיילים בכל שנה ביעד אחר. ילידי הארץ שאוהבים לעשות טיולים ויוצאים לטיולים לאו דווקא בארצות המוצא של הוריהם או סביהם. כך גם הגיעו הישראלים למדינות ברית המועצות לשעבר וכך גם לאתיופיה.
הטיולים המאורגנים לאתיופיה מתוכננים כך שיהיה שילוב של ביקור באזורי טבע מיוחדים לצד התערבבות עם תושבי המקום והכרת אורח חייהם ומאכליהם.

ילידי הארץ המשתייכים לקהילה האתיופית מרבית לצאת לאתיופיה כדי לחפש שורשים. לאחדים יש משפחה שנשארה מאחור שלא הכירו. כל ערוצי הטלוויזיה הישראלית צירפו צוות צילום שינציח את הביקור ומי שצפה בהקרנת הסרט לא יכול היה להישאר אדיש. במקרים רבים ההתרגשות בזמן המפגש עם קרובי המשפחה היא גדולה שגורמת להזיל דמעה.
חברות רבות מישראל מארגנות טיולים מאורגנים לאתיופיה ולכן לפני סגירה בחברה מסוימת כדאי ורצוי לבדוק בכל אתרי החברות איזו תכנית מתאימה ביותר. יש כאלה שמתמקדות יותר במרחבים, בטבע ויש כאלה שהטיול מתייחס יותר לתושבים בעיר ולאורח חייהם.

נגישות