ים המלח

אחד המקומות המופלאים והמרתקים ביותר בעולם נמצא כאן בישראל והוא ממש לא רחוק מרוב ערי הארץ. קוראים לו ים המלח והוא נמצא בשולי מדבר יהודה, בין ישראל לגבולה המערבי של ירדן.
חופו המערבי של ים המלח בשליטת ישראל והחוף המזרחי נמצא בשליטת ירדן. ייחודו המרכזי של ים המלח הוא גובהו. מדובר במקום היבשתי הנמוך ביותר בעולם – ב-2008 היה גובה פני המים כ-421 מטר מתחת לגובה פני הים.

יום המלח: שילוב של נופש ובריאות

לחופי ים המלח ובכל האזור מפותחת מאוד תיירות נופש ומרפא המושכת אל האזור תיירים ומטופלים מכל רחבי העולם, ובעיקר אירופה. אלה מגיעים בעיקר בזכות סגולות המרפא של מעיינות חמים ומאגרי בוץ ומי-ים חמים, העשירים במינרלים וגורמי ריפוי נוספים. הבוץ המינראלי של ים המלח מכיל תכונות רפואיות בכל התחומים ובעיקר בבעיות עור.
מעבר לכך, משקלם הסגולי הגבוה של המים מאפשר לרוחצים בים לצוף בים בקלות רבה, תכונה המהווה אטרקציה תיירותית לא מבוטלת.

סגולותיו וייחודו של ים המלח הביא להקמתם של לא פחות משנים עשר בתי מלון על חופו. רוב בתי המלון באזור ים המלח מתרכזים בדרומו. מרכזי נופש נוספים נמצאים ביישובים הסמוכים כמו קיבוץ עין גדי, קלי"ה ואלמוג.
בכל בתי המלון ניתן למצוא ספא מתקדם המבוסס על אוצרותיו של ים המלח, בריכות מינראלים חמות, טיפולי בוץ, טיפולים שונים, עיסויים, גגות סולאריים ועוד.
אין לשכוח, נופיו של ים המלח, מסלולי הטיול באזור, השילוב של מים מרחבים, שקט ושמיים, מהווים גורם רפואי לא מבוטל. אחרי הכל, כשהשמש רגועה הגוף מובל לריפוי.
אפרופו מסלולי טיול, אנו ממליצים על נחל בוקק, מערת הקמח, הר סדום, עינות צוקים וביקור בקיבוץ עין גדי.

מלונות בים המלח

מלונות ים המלח הם מהמיטב שיש לישראל להציע. רובם שייכים לרשתות המלונות הגדולים והם נעים בין 3-5 כוכבים. ברובם ספא עשיר ומפנק, נוף מרהיב לים מכל חדר, בריכת שחייה מפנקת, ארוחות בוקר עשירות מאד, ספא וחדרי טיפולים, ויציאה למסלולי טיול רכובים.
מלונות ים המלח בעלי המוניטין הגדול ביותר הם מרידיאן ים המלח מרשת פתאל,מלון לאונרדו פלאזה ים המלח, מלון רויאל ים המלח, מלון כפר הנופש קליה, מלון הוד המדבר ים המלח, מלון דניאל ועוד.

אזור המלונות בים המלח מושך אליו תיירים רבים הנופשים ב-11 בתי מלון בים המלח. באזור ניתן למצוא כל מה שתרצה בין אם זה אתרים ארכיאולוגים,אתרים היסטוריים מתקופת התנ"ך, מעיינות חמים ומאגרי בוץ ההופכים את האזור למפורסם בכל העולם.
רבים מגיעים אל המלונות בים המלח מאזור סקנדינביה(צפון אירופה),אזור קריר ורוב האוכלוסייה בו בעלת גוון עור בהיר במיוחד,הם מגיעים לים המלח כדי לחדש את העור ולהקנות לו מינרלים וחומרים אחרים המתקבלים ע"י חשיפה לשמש בתוספת השהייה בים ובבוץ בים המלח.

אטרקציות בים המלח

מלונות בים המלח הפכו לאטרקציה החשובה באזור עקב החום השורר בו,זהו אזור חם מאוד ברוב ימות השנה,יבש אך מנגד מושך אליו מאות אלפי מבקרים מדיי שנה המגיעים ישירות אל המלונות בים המלח. המקום טומן בחובו אטרקציות רבות המתחילות מהים עצמו ומגיעות עד לכמה קילומטרים מן הים ובהם נמצאים אתרים היסטוריים ובעלי מורשת כגון מצדה,שמורות טבע,מצפים מרהיבים וזריחות,זריחות שלא יביישו שום מקום בעולם !
מעיינות חמים, מאגרי בוץ ומי ים חמים העשירים במינרלים הפכו את איזור המלונות בים המלח לאזור אטרקטיבי ומושך ובעקבות כך גם למקור כלכלי לא קטן במדינת ישראל ,מבלי להרחיב על סגולות המרפא של המים והבוץ באזור המלונות בים המלח.
עיקר המשיכה היא האפשרות לצוף על פני המים עקב משקלם הסגולי הגבוה של המים מה שהפך עם השנים לאטרקציה רבה באזור המלונות בים המלח,בנוסף מגיעים מחו"ל המון תיירים כדי להשתמש בבוץ במקום אשר מלא מינרלים וחומרים המרפים את עור הגוף,התיירים מגיעים בעיקר ממקומות בהם אין הרבה שמש.

נגישות