זנזיבר – חוף נונגווי – NUNGWI

החוף נונגווי ממוקם בנקודה הצפונית ביותר באי ומהווה מוקד משיכה לתיירים מכל רחבי העולם. בניגוד לפשטות ולמרחבי החופים האינסופיים שמאפיינים את צידו המזרחי של האי, נונגווי הוא מקום שוקק חיים (בקנה מידה זנזיברי). אם אתם מחפשים חיי לילה סוערים, מסעדות שוקקות ומסיבות עד אור הבוקר, נונגווי הוא החוף המשולם עבורכם, בייחוד בסופי שבוע, עת מגיעים לאי תיירים רבים מרחבי זנזיבר ומטנזניה.

כבר ברגע שמגיעים לחוף, מורגשת התכונה באוויר. רוכלים, האוחזים במגשים ענקיים, עליהם מסודרים עשרות זוגות של משקפי שמש צבעוניים, ימהרו אליכם ויציעו לכם להצטייד במשקפי שמש מ”מיטב המעצבים” במחיר של שני דולרים. טיפוסים מוזרים, הלבושים בתלבושת המסורתית של בני שבט המסאיי, יציעו לכם להצטלם עימם ויטענו בכל תוקף כי הם עדיין חיים את החיים העתיקים כפי שנהגו בני המסאיי בעבר (רק שלא תמיד יוכלו לספק הסבר למכשיר הסלולארי שנעוץ להם בחגורה לצד חרב ארוכה…).
עם רדת הערב מתעוררים המקומות לחיים ומוזיקה מחרישת אוזניים בוקעת מן הבארים והמסעדות שבמקום. זהו זמן טוב לקחת פסק זמן מן החום השורר באי במהלך היום, ולהתענג על ארוחה דשנה, משקה טוב, ומי יודע, אולי אפילו איזו התאהבות קצרה…

אבל למרות כל הרעש וההמולה המאפיינים את נונגווי, עדיין מדובר באי טרופי. אתרי צלילה, דיג, שקיעות וזריחות עוצרי נשימה, טיולים לאורך החוף ושייט בסירות עץ קטנות עדיין יהוו חוויה נעימה. אם בכל זאת תרגישו שחסר לכם קצת שקט, מומלץ להדרים (מרחק הליכה) אל חוף קנדווה (KENDWA) שם ידמו הרעש וההמולה של נונגווי לזיכרון רחוק.
סביב זנזיבר ישנם עשרות חופים נוספים: קיזימקזי, קאה, אורואה, פג’ה ועוד. לכל חוף יש את המאפיינים שלו כך שכל אחד יכול בקלות למצוא את החוף המושלם עבורו ולהתאהב. לטענת תושבי האי אין שני חופים זהים בזנזיבר, וההבדל בין תושבי הכפרים השונים בולט. אך דבר אחד בטוח, ועל כך יסכים כמעט כל מי שביקר בזנזיבר – לכל החופים משותפת תחושת החופש השלווה והיופי שכל כך מאפיינים את המקום.