זנזיבר – חוף מטמווה – MATEMWE

אם חשקה נפשכם בשלווה מוחלטת, בידוד מן העולם ותחושת חלום, חוף מטמווה זהו החוף עבורכם. מלבד בית מלון גדול שהוקם לאחרונה וכמה בתי יוקרה שנבנו סמוך לקו החוף, חוף מטמווה – הממוקם בחלקו הצפון מזרחי של האי – משמר בדיוק מרשים את החיים בכפר דייגים קטן על חוף ים מבודד בארץ טרופית.
החוף מתאפיין ברצועה אינסופית של חולות לבנים, שרטוני סלע ולגונות חלומיות. חובבי הצלילה ימצאו חיים תת מימיים מרשימים וחובבי השקט יתקשו לעזוב.

טיול לאורך קו החוף בשעות הבוקר יחשוף בפניכם את הווי החיים בכפר. ילדי הכפר מגיעים אל קו המים כדי להתכונן ליום, להתרחץ או סתם לשחק. אם תעברו בסביבתם בשעה זו, הם יחדלו לרגע ממשחקיהם, יביטו בכם משתאים וירוצו לעברכם בהתלהבות. מרגע זה ואילך מצפה לכם מופע מרשים: הילדים יסתדרו במעגל ויחלו לרקוד ולשיר את שירי המקום. הם יזמינו אתכם להצטרף אליהם ויעניקו לכם רגעים ארוכים של חיוכים מתמשכים.
תושבי המקום הם אנשים שקטים, ביישנים וחרוצים. הגברים מעבירים את מרבית שעות היום בדייג בלגונה המוגנת או מחוץ לה בים הפתוח. נשות הכפר גם הן עסוקות מרבית שעות היום באיסוף אצות בשעת השפל ובדאגה לילדים.
יופיו של חוף מטמווה איננו מסתיים על היבשה. מגוון האלמוגים והדגים הצבעוניים הם מן היפים בעולם, וצלילה במקום היא חוויה שתרגש גם את אלה שמעולם לא התנסו בספורט. בעזרת שנורקל ומשקפת צלילה בלבד, ניתן לצפות בחיים התת מימיים העשירים שבמקום ולהתפעל מיופיים. המנוסים יותר, יוכלו לצלול מחוץ לריף האלמוגים אשר תוחם את הלגונה ולפגוש שלל דגי ריף ססגוניים, צבי ים ואלמוגים מרהיבים.

בשל ביישנותם של תושבי המקום, לעיתים יתקבל הרושם כי אינם חברותיים וכי אינם מעוניינים בקרבת זרים. אך אם תנהגו בידידות ובעדינות, תגלו אנשים מקסימים שמוכנים לחלוק את המקום עם כך מי שרק מעוניין בכך. בשמחה הם יחשפו בפניכם את יופיו של המקום, וישמחו לקחת אתכם לצלילה או דיג פורה במקומות סודיים, לרוב גם ללא תמורה. רק התנהגו בנימוס, כבדו את דרך חייהם ותגלו אנשים נפלאים.
חשוב לציין כי בשל מספרם המצומצם של מקומות האירוח בחוף מטמווה, מומלץ לבדוק מראש אם יש במקום מקומות לינה פנויים. מומלץ מאוד גם לנסות למצוא בית פרטי על החוף (וכאלה לא חסר) שיעצים את תחושת השלווה והניתוק שגלומה במקום. זוגות טריים שיבחרו לחגוג את ירח הדבש שלהם במקום ימצאו מקום חלומי שיעניק להם את הניתוק והריחוק לו הם מייחלים.