המטבח המקומי בסרי לנקה

למרות שסרי לנקה כל כך קרובה להודו ונראה שהאוכלוסיה מאוד דומה, טיול בסרי לנקה יגלה לכם אוכל שונה מי מה שהכרתם בהודו. נכון שיש דברים דומים אבל יש גם הרבה מאכלים מיוחדים רק לסרי לנקה. לא משנה איזה חבילת טיול תזמינו, סרי לנקה חבילות נופש או טיול מאורגן, בסופו של דבר תרצו לטעום מהאוכל המיוחד של סרי לנקה.
המטבח של סרי לנקה הוא פשוט מאוד ונכרים בו השפעות של המטבח ההולנדי (עוגת חג המולד עבה מאוד), את הבולו הפורטוגזי (מתכון בשר), של המטבח הערבי (קרפ מקופל שוב ושוב בשכבות), של המטבח ההודי הטהאלי (תבשיל אורז עם סוגים שונים של ירקות). ליד מאכלים אלה נוכל ליהנות מקינוחים כמו watalappam  – פודינג עם חלב קוקוס, קשיו, אגוזים, קינמון ואגוז מוסקט). במהירות אתם תתרגלו למנה המוכרת והבלתי נמנעת, אורז עם קארי. במטבח של סרי לנקה משתמשים בלא פחות מ – 15 סוגי אורז: אורז עם גרגירים קצרים, ארוכים, עגולים, גדולים, לבנים, אדומים, ורודים, צהובים וכו’. גם בהכנת הבשר, הדגים ובירקות משתמשים בקארי.
סביב לתבשיל האורז, תגלו גם את mallung (תערובת של ירקות פרוסות, תבלינים וקוקוס).
כפית של חוץ מאורז המקומיים מבשלים גם הרבה עדשים אדומים. הם מגישים גם papadams (פנקייק שומני פריך), חמוצים (עם המון תבלינים), צ’אטני (עשוי ממנגו וקצת חריף), אבל המומחיות של האי נותר sambols. הפופולארי ביותר זה pol sambol על בסיס של צ’ילי אדום, קוקוס, בצל, מלח, לימון, לעתים בליווי פילה דג מיובש. האורז נמצא גם קינוחים. Kiribath הוא אורז מבושל בחלב קוקוס. אם אתם משתוקקים למאכלים מתוקים יותר, יש לנסות עוגות עם דבש – כמו panivalalu – או פירות מיובשים כמו bibikan.
אם אתם מחפשים משקה כנגד הצימאון יש לשתות תה, לנסות thambili, מיץ קוקוס או לימונדה. לכל מדינה יש את המשקה המועדף: בסרי לנקה, זה הארק. שימו לב! זה אלכוהול מיוצר מעצי הדקל והוא עלול לגרום כאבי ראש נוראים. תוכלו למצוא גם בירות המיוצרות על ידי המקומיים שתיישבו נובארה אליה.את הבירה הזאת שותים בכמויות קטנות כי הטעם המר מאוד חזק.