טיול לסרי לנקה

כאשר מדובר על מדריך טיולים לסרי לנקה הדבר הוא די מורכב, מפני שבכל מקום שאתם תבקרו אתם תוכלו לראות דברים שלא ניתן לראות בשום מקום אחר בעולם, מבחינת היופי והייחודיות. טיול לסרי לנקה זה מיוחד ולא כמו טיול אחר.
הרפובליקה הדמוקרטית הסוציאליסטית סרי לנקה היא מדינה אי, ממוקמת בדרום אסיה, באוקיינוס ההודי. סרי לנקה משתרעת על שטח של 65.610 קמ"ר, מה שהופך אותו לאי התשיעי בגודלו בעולם, ויש אוכלוסיה של 20.238.000 תושבים. השפות הרשמיות של סרי לנקה הינן הטמילית והסנגלית.
מבחינת מנהלית, סרי לנקה מחולקת ל – 9 מחוזות שכל אחד מנוהל על ידי מועצה המחוז. סרי לנקה נמצאת באוקיאנוס ההודי, ומופרדת מהודו במרחק של 50 ק"מ, על ידי המיצר. סרי לנקה היא מדינה הררית, באזור הצפוני והמזרחי, ועמקים כמו Kandyu או Ratnapura, שם יש מטעי גדולים של תה ואורז. בחלק המרכזי הגבוה של סרי לנקה גדלים לצד התה, עצי גומי ועצי קוקוס. המדינה גובלת על ידי רצועות חוף צרות עם חופים נפלאים, לגונות ובאזור הדרומי-מרכזי, הגבהים מגעים ל – 2000 מ'.
את סרי לנקה חוצים נהרות קטנים והארוך ביותר הוא גאנגה מהוולי, אשר זורם באורך של 331 ק"מ. העיר החשובה ביותר של סרילנקה היא עיר הבירה קולומבו – Colombo, ממוקמת בדרום מערב המדינה, בשפך של הנהר Kelany Ganga לאוקיינוס ההודי. לסרי לנקה היסטוריה של יותר מאלף שנה ומשכנה לשעבר של המלכים של ציילון במאות 15- 16, היא ארץ שבטריטוריה שלה, התנחלו פורטוגזים, הולנדים ולבסוף בריטים, הפכה למרכז של הממשל הקולוניאלי באירופה. בשנת 1978, סרי לנקה הפכה למדינה עצמאית ומאז היא נתונה לתהליך של פיתוח כלכלי ותרבותי מתמשך.