קניות בסרי לנקה

בסרי לנקה יש מגוון מדהים של קניות, כי מאז ומתמיד האי היה תחנת עצירה חשובה על נתיבי הספנות. כאן היה אחד המקומות החשובים בעולם שבו התקיים מסחר משמעותי ותוסס, מאז ימי הקדם. אוניות סחר רבות עדיין עוצרות כאן, בדרכן מאירופה לדרום מזרח אסיה ואז תמיד יש שפע של דברים לרשות הקונה הנלהב, אפילו אם הם לא תמיד ממוצא אסייתי.
השוק המקומי מושך תיירים רבים, שיופתעו לטובה משפע ההצעות, למרות שזה הכי טוב ללכת למקומות האלה, עם מדריך מקומי, כדי למנוע רמאות . כאן ניתן לקנות תכשיטים וחפץ-נוי מעניינים. לפניכם רשימה של הדברים שתוכלו לסחוב הביתה כמזכרת מהטיול לסרי לנקה.
תה ציילון
התה הציילון, הוא באופן טבעי המפורסם ביותר של היצוא של סרי לנקה. ציילון זה השם הישן של האי. סרי לנקה נקראה ציילון עד ששינו את שמה, לאחר קבלת העצמאות מהאימפריה הבריטית בשנת 1947. מהייצור של התה עשו הבריטים הון עצום במאה ה-18 בחלק של המאה ה-19. כיום, התה, בארוזות עשויות היטב, מהווה מתנה מצוינת לחברה בבית. הארוזות הצבעוניות הן במידות נוחות גם כן.
תבלינים
התבלינים הניחוחיים הם גם מפתים את התיירים. רק ודאו שאתם קונים סחורה באיכות טובה כך שהניחוח יחזיק מעמד עד שתגיעו הביתה. אחד התבלינים ששווה לקנות הוא הקינמון. לקליפת עצי הקינמון הגדלים על האי יש את הטעם המדהים ביותר בעולם. פופולארי מאוד בקרב התיירים לעשות את הקנייה בספנות עתיקות. חפשו שהקליפה תהיה מגולגלת היטב, והצבע שלה יהיה חום עדין לעומת הקליפה בוגרת יותר שהוא חום כהה. זה יותר טוב, והריח יחזיק מעמד יותר זמן.
בגדים זולים
ישנם הרבה מקומות איפה שתוכלו לקנות בגדים מבדי כותנה זולים. רק וודאו שאין להם פגמים כי בדרך כלל אלו בגדים שנדחו מהייצוא ומוצאים אותם בשוק המקומי. בקולומבו יש מספר מקומות טובים כדי לערוך קניות ומדריך מקומי יכול להראות לכם איפה. אם אתם שוכרים מונית עם נהג, הוא יהיה מסוגל לקחת אתכם לחנויות הנכונות. אם יש לכם רכב שכור ללא נהג, ואז תבקשו הוראות איך להגיע למקומות הטובים ביותר לקניות של העיר.