טיול בשמורת בקעת צידה

שמורת בקעת צידה, מהווה את אחד ממסלולי המים, היפים והמגוונים במדינה, עם מגוון נופים קסומים של לגונות. מסלול מים הכולל בתוכו מסלול לקטנטנים ולמיטיבי לכת, שמצריך ידע בשחייה. השמורה מהווה מקום התרעננות מושלם, בחודשי הקיץ, במיוחד בימים החמים והמהבילים.

שמורת טבע ייחודית
שמורת בקעת צידה, מהווה מקום מושלם לטיול עם המשפחה, בימים האחרונים של הקיץ ובאביב. שמורת צידה נוצרה על ידי הצטלבות בין נחל דליות ונחל משושים, ההצטלבות הביאה להולדת השמורה הירוקה שמהווה מסלול מים מושלם, עם מגוון לגונות שוקקות חיים, היוצרות נוף קסום שעוטף את השמורה. את השמורה ניתן למצוא בצפון מזרח הכנרת ובה מגוון עצום של צמחייה וחיות. אוהבי התה יכולים ליהנות מקטיפת עלי נענע ומרווה, טריים הישר מהטבע הפראי. אם אנחנו רעבים במהלך הדרך, ניתן ליהנות מאכילת פטל, ממגוון שיחי הפטל שנמצאים לצידי הנחל. אם יש לנו מזל אנחנו יכולים ליהנות ממגוון החי, ששוכן בשמורה. ניתן למצוא בשמורה חזירי בר, שפריריות, אנפות, שלדג ואת דגי האמנון. שמורת בקעת הצידה, מהווה את בית הגידול העיקרי של דגי האמנון. דגי האמנון, ששוכנים בשמורה מהווים גורם חשוב, לשמירת האיזון האקולוגי של השמורה והכנרת בכללותה. בשמורה קיימים מגוון מסלולי טיולים, שמתאימים לכל גיל ורמה, הקטנטנים והמשפחות יכולים ליהנות מטיול מושלם במסלול במג’רסה, היוצא מנחל דליות. מיטיבי הלכת ואוהבי העקשן יכולים ליהנות ממסלול הטיולים בזאכי, היוצא מנחל משושים, המהווה מסלול עם שלל אתגרים מרעננים.

אטרקציות בשמורה
מסלול הזאכי, לוקח אותנו בין נבכי השמורה, במסלול למיטיבי לכת, שאורכו הוא כחמישה וחצי קילומטרים. כיצד להצטייד למסלול בנעלי הליכה במים ורצוי לדעת לשחות, משום שהוא כולל קטעים עמוקים, בדרך כלל המסלול נמשך בסביבות ארבע שעות, תלוי כמובן בקצב שלכם וכמה אתם רוצים ליהנות מההשתכשכות המרעננת בין דגי האמנון, בלגונות הנסתרות של נחל הזאכי. המסלול לנחל הזאכי, הוא המסלול המסומן בירוק. אנחנו מתחילים את המסלול, על אבני הנחל כשהזרם הוא רגוע וכמעט מורגש, זהירות לא להחליק. אחרי כמה דקות של הליכה, בין סבכי עצי הערבה וההרדוף, שמספקים לנו צל ומגנים עלינו מפני השמש, המים כבר מגיעים עד למותניים, מה שמספק לנו חוויה רטובה וקרירה במיוחד. תוך כמה דקות אנחנו מגיעים ללגונה הראשונה שלנו, שמהווה מקום מושלם לשחייה. אחרי כמה דקות של התרעננות, אנחנו ממשיכים במסלול לכיוון הלגונה השנייה. הלגונה השנייה, עמוקה פחות ומהווה מקום מושלם להפסקת אוכל ופיקניק. אחרי מנוחה קלה, אנחנו ממשיכים ללכת בתוך המים הרדודים עד שאנחנו מגיעים ללגונה השלישית שמהווה את הלגונה, הכי עמוקה וארוכה מבין השלושה, מה שהופך אותה למושלמת מבחינת לימודי שייט קיאקים אבל רצוי שנדע לשחות קודם. אחרי שחייה מרעננת, אנחנו חוזרים להליכה במים הרדודים ותוך כמה דקות מסיימים את המסלול, עייפים אבל רעננים.