מזג האווי והעונה המושלמת לנופש באירופה

מזג האווי והעונה המושלמת לנופש באירופהעכשיו, כשהקיץ כאן, זה הזמן המושלם לנפוש באירופה, בעוד שבחורף ובאביב אירופה מאוד קרה ובוודאי לא מזג האוויר שאנחנו הישראלים אוהבים. מזג אוויר ברומניה או מזג אוויר בבולגריה אינו סוער כמו שהוא נוטה להיות בחודשי החורף, ולא פלא שהחורף הוא תקופת התיירות הפחות טובה של הארצות האלה.

שינויים במזג האוויר באירופה

מזג אוויר ברומניה והן מזג אוויר בבולגריה יהיה משולם לנו, מלבד מקרים מעטים יש חום ולחות מאוד גבוהים, כי למרות החום, מזג האוויר לא מגיע לזה שפה בארץ, כך שיהיה לנו הרבה יותר נעים להתהלך ברחובות. וכך, לא נצטרך לנסוע במוניות מנקודה לנקודה ונוכל לספוג את כל התרבות שמסביבנו בצורה מעמיקה הרבה יותר.

אם כן, מזג אוויר ברומא שיש בחודש הנוכחי ובחודשים הבאים, ובעצם לאורך כל עונת הקיץ, הוא לרוב נוח יותר מזה שפה. אומנם ברומא, ואיטליה בכלל, יש ימים מאוד חמים שבהם הלחות גבוהה, אך עדיין קיים הדבל משמעותי לעומת ישראל.
אם אתם נופלים על מזג אוויר ברומא שמזכיר לכם קצת את זה של ישראל, תוכלו לבלות את היום או הימים במקומות סגורים וממוזגים, כמו מוזיאונים ומסעדות. אם יש יום מושלם בחוץ והלחות נמוכה, זה הזמן המושלם ללכת ברחובות ולהצטלם על יד כל פסל, כל פינה וכל אתר מפורסמים.

אבל לא משנה איזה מזג אוויר יהיה במהלך החופשה שלכם, תמיד קל יותר להתמודד עם רוחות, קור וגשמים עזים או עם חום ולחות נוראיים כשנמצאים במקום חדש ולא מוכר ושנחשב למקום תיירותי נחשק.

מה עדיף? חום או קור?

החום והקור הקיצוניים יכולים להיות פרט מאוד שולי כשאנחנו באמת נהנים ממה שאנחנו רואים, שומעים וטועמים.
אם יש לכם דרישות מאוד ספציפיות ממזג האוויר שלכם, ואתם לא בגישה של “מה שיהיה יהיה”, לפני שאתם מחליטים מתי אתם רוצים לנסוע, תבדקו באינטרנט מה מזג האוויר הטיפוסי בכל חודש בשנה. יש עשרות אתרים שמראים לא רק טמפרטורות חודשיות ממוצעות ביום ובלילה, אלא גם מספר ימי גשם, לחויות ואפילו המלצות ללבוש מתאים. רק כשתמצאו את מזג האוויר שאתם רוצים בחופשה הבאה שלכם, תזמינו טיסה.